سفیر مزه

رمزورازهای آشپزی ایرانی

آشپزی مهارتی است که هم هنر است و هم حرفه. هم فرهنگ است و هم صنعت. هم نیاز اولیه بشر است و هم کالای لوکس. در بازمانده‌های کهن‌ترین تمدن‌ها ردپای غذا و آشپزی به چشم می‌خورد و هر چه فرهنگی اصیل‌تر باشد، آشپزی پررمزورازتری دارد.

ایران علاوه بر تمدن کهن، از تنوع اقلیمی و نژادی بالایی برخوردار است و این باعث شده آشپزی ایرانی سرشار از مزه‌های منحصربه‌فرد باشد. تنوع اقلیمی ایران باعث شده در مناطق مختلف، محصولات کشاورزی متفاوتی کشت شود. همچنین این تنوع آب و هوایی موجب تنوع در ذائقه و سلیقه غذایی مردم مناطق مختلف شده‌ است. از سوی دیگر هرکدام از نژادهای ایرانی همچون فارس، کرد، ترک، لر، بلوچ، ترکمن، عرب و … گنجینه‌ای غنی از غذاهای محلی و تکنیک‌های بومی خود را به میراث فرهنگی ایران زمین افزوده‌اند. آنچه امروز غذای ایرانی می‌نامیم، آمیزه‌ای از این طیف گسترده طعم‌ها و عطرها و مزه‌ها است که طی قرون با هم آمیخته شده و هنر آشپزی ایرانی را شکل داده است.

اما این آمیختگی فرهنگی باعث نشده که رمزورازهای محلی آشپزی که در هر شهر و استان و منطقه متفاوت است، منسوخ شوند. مردم هر شهر و دیار هنوز فوت‌و‌فن‌های قدیمی خود را برای خوشمزه‌تر کردن غذاهای ایرانی حفظ کرده‌اند و آنها را سینه به سینه و نسل به نسل به فرزندان خود آموزش می‌دهند. بسیار دیده شده که یک غذای معمول ایرانی، از شهری به شهر دیگر و از خانه‌ای به خانه دیگر، طعمی کاملا متفاوت دارد. و البته که هر کدام از این مزه‌های منحصربه‌فرد ارزش تجربه کردن را دارند.

شرکت لادن با علم به این موضوع، تصمیم گرفته مجموعه‌ای از این فوت‌و‌فن‌ها را جمع‌آوری و در کتابی چاپ کند. به این منظور، لادن کمپینی به نام سفیر مزه طراحی کرده و از دوست‌داران آشپزی ایرانی در سراسر ایران دعوت کرده تا رمزورازهای شهر یا استان و یا حتی خانواده خود را برای لذیذتر شدن غذاهای معمول ایرانی به ثبت برسانند.

شرکت در کمپین برای همه آزاد و بسیار ساده است. کافی است غذایی را با فوت‌وفن خاص خود که در شهر یا منطقه شما معمول است و یا از بزرگترهای خانواده خود یاد گرفته‌اید را درست کنید و در صفحه اینستاگرام خود با هشتگ #سفیرمزه به اشتراک بگذارید و رمزورازی را که برای خوشمزه شدن آن به کار برده‌اید، توضیح دهید. لادن این عکس‌ها و فوت‌وفن‌ها را جمع‌آوری و در کتابی ‌با نام “رمزورازهای آشپزی ایرانی” چاپ خواهد کرد.

از همه دوست‌داران غذاهای ایرانی دعوت می‌کنیم که در این حرکت بزرگ برای حفظ مزه‌های ناب ایرانی شرکت کنند و سفیر مزه شهر و دیار خود باشند.

بدون نظر

ثبت نظر