کباب تابه‌ای، ساده و سالم و خوشمزه

کباب تابه‌ای، ساده و سالم و خوشمزه

آشپزی یکی از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگ کهن ایران است. ایرانیان قرن‌ها است که طرز تهیه غذاهای ایرانی را سینه به سینه به نسل بعدی منتقل کرده‌اند و هر نسل رمزوراز تازه ای به آنها افزوده است. این رمزورازها از شهری به شهر دیگر و حتی از خانواده‌ای به خانواده دیگر متفاوت است. اگر شما هم از دوست‌داران آشپزی ایرانی هستید، حتما فوت‌وفن‌‌های خود را برای خوشمزه‌تر کردن غذاهای ایرانی دارید. لادن از شما دعوت می‌کند این رمزورازها را با هشتگ #سفیرمزه در صفحه شخصی اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. گزیده‌ای از این فوت‌وفن‌ها در کتابی با نام “رمزورازهای آشپزی ایرانی” منتشر خواهد شد.

کباب تابه‌ای و طرز تهیه آن

اگر حسابی سرتان شلوغ است و می‌خواهید یک غذای آسان و سریع و در عین حال سالم و خوشمزه درست کنید، کباب تابه‌ای گزینه بسیار مناسبی است. اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم، کباب تابه‌ای، کباب کوبیده‌ای است که در تابه درست می‌شود. با این تفاوت که کباب تابه‌ای مثل کوبیده ناخالصی ندارد و فقط از مخلوط گوشت و پیاز درست شده است؛ پس بسیار سالم و مقوی است. بیایید نگاهی به طرز تهیه این غذا بیاندازیم.
مواد لازم:

  • نیم کیلو گوشت چرخ‌کرده گوساله
  • ۱ پیاز درشت
  • نمک و فلفل و زردچوبه
  • ۳ یا ۴ گوجه فرنگی

پیاز را ریز رنده کنید و با گوشت چرخ‌کرده و نمک و فلفل و زردچوبه ورز بدهید. در تابه روغن بریزید و گوشت را در آن پهن کنید و در تابه را بگذارید تا گوشت بپزد. سپس در تابه را بردارید و اگر آب گوشت زیاد است بگذارید تبخیرشود ولی مواظب باشید خشک نشود. برش دلخواه‌تان را به کباب بزنید و آن را برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود. گوجه‌فرنگی‌ها را از وسط برش بزنید و اطراف یا روی کباب بچینید و بگذارید بپزد.

رمزورازهایی برای  کباب تابه‌ای

خانم فرشته یوسفی‌زاده فوت‌وفن‌هایی که در نتیجه پخت‌وپزهای مکرر یاد گرفته‌اند را برای پخت یک کباب تابه‌ای خوشمزه این‌طور توضیح می‌دهند:

  1. حتما از گوشت گوساله بدون چربی كه سه بار چرخ شده باشد استفاده كنید. گوشت گوسفند بو دارد و برای این غذا گزینه مناسبی نیست.
  2. پیاز را در میكسر بیاندازید و بگذارید كاملا له شود و آبش را با فشار دست بگیرید.
  3. فقط كمی زردچوبه و فلفل سیاه و نمك بزنید. ادویه دیگری لازم نیست.
  4. گوشت را خوب ورز بدهید و بعد از پهن كردن در ظرف حتما برش دلخواه را قبل از پخت روی آن بزنید و با در بسته روی حرارت كم بگذارید و بعد از اینکه آب انداخت برش‌ها را از هم جدا كنید، در را بردارید و مقداری روغن روی آن بریزید و تكه‌ها را برگردانید. کباب تابه‌ای زیاد نباید سرخ شود چون خشك می‌شود و دیگر خوشمزه نیست.

 

کباب تابه‌ای، دستپخت خانم فرشته یوسفی‌زاده

کباب تابه‌ای، دستپخت خانم فرشته یوسفی‌زاده

بدون نظر

ثبت نظر